• Shiseido Perfect Rouge Lipstick

    Nie wierzę w to co piszę, ale produkty do ust z Chanel znalazły silnego konkurenta w mojej kosmetyczce. Jest nim produkt marki Shiseido - szminka Perfect Rouge w kolorze PK307. Produkt przypadł mi tak do gustu, że już wkrótce sprawię mu przyjaciela...
  • Marionnaud First Wrinkles Serum

    Niedawno wybiło mi ćwierćwiecze moje istnienia na ziemskim padole. Prawda jest brutalna - nie młodnieję. Od jakiegoś czasu inwestuję więc w kosmetyki pielęgnacyjne, które mają mnie chronić przez pierwszymi zmarszczkami (które pojawiają się niechybnie!)...
  • Shiseido Camellia Compact

    Mam słabość do pięknie wyglądających kosmetyków. Dzięki nim robienie makijażu nawet o 7 rano nie jest straszne.A jeśli w parze z atrakcyjnym wyglądem idzie także jakość, jestem w siódmym niebie. Nie wahałam się więc długo nad zakupem Camellii...
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Moda. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Moda. Pokaż wszystkie posty

2013/03/06

Początki sezonów są doskonałym czasem na pielęgnowanie zakupowych szaleństw. U mnie diagnoza jest prosta - jestem butofilem moi drodzy. Podstawowe objawy tej choroby - kupowanie nowych par pomimo ewidentnego braku miejsca w szafie, niezadowolonej miny męża czy przypisywanie butom cech ludzkich (czy one właśnie powiedziały "Mamo?") - przyjęły u mnie ostry przebieg choroby. By żyć w zgodzie z własną naturą oraz by moim bucikom żyło się lepiej (przecież the more the merrier), posłusznie potruchtałam do kasy z kolejną parą.

Tym samym do mojej butowej rodziny dołączyła pierwsza para tzw. lordsów. Upolowane z Zarze na przecenach za zawrotną sumę 49 zł :)


2013/02/06

Czekam niecierpliwie na ciepłe dni! Ostatnich kilka wyjątkowo przyjemnych dni jak na styczeń troszkę mnie rozpieściło i mam poczucie, że wiosna jest już bardzo blisko. Niestety kalendarze nie kłamie. Na pierwsze iście słoneczne dni i beztroski śpiew ptaków przyjdzie nam jeszcze poczekać. Oczekiwanie umilają mi zakupy - powoli kompletuję obuwie na wiosnę. Dziś o nowych baletkach kupionych na wyprzedażach w Schaffashoes.

2013/01/28

Już dawno nie pisałam nic o najnowszych kolekcjach. Od jakiegoś czasu pozytywnie zaskakuje mnie nasza polska marka Reserved. Nie mówię tutaj o jakości ubrań czy krojach jakimi nas raczy ta marka, ale o lookbookach. Tradycją już stało się, że w sezonowym lookbooku Reserved pojawia się rozpoznawalne nazwisko świata mody. Ania Jagodzińska, Magdalena Frąckowiak czy Sasha Pivovarowa - Reserved mierzy wysoko. Kampania na wiosnę 2013 przebija jednak wszystko - z billboardów spoglądać będzie na nas hipnotyzująca Cara Delevingne!



2013/01/07

Pamiętacie moją torbę Tory Burch, na którą zbierałam dobre kilka miesięcy ? W styczniu dołączyły  do niej baletki tej samej projektantki. Miałam je na oku od dawna - od kilku lat marzył mi się klasyczny model Reva. Ostatecznie do koszyka trafił model Caroline (imię zobowiązuje ;)). Wszystko za sprawą przeceny jaką zafundował nam sklep Outnet.com.


2012/12/31

Nie pokazywałam Wam jeszcze mojego prezentu gwiazdkowego ! Musiałam być bardzo grzeczna, bo Dzieciątko przyniosło mi kolejną torebkę. Tym razem dość małych rozmiarów - takiej brakuje mi w mojej kolekcji. Zobaczcie same :)


2012/12/21


Czy ja już mówiłam, że kocham torebki (i buty i kosmetyki i...) ? Jeśli jeszcze nie uczyniłam tutaj
tego wyznania, to dzisiaj macie namacalny dowód mej szaleńczej miłości. Nowy zakup ze sklepu
Zalando, który pochłania mój czas i fundusze niczym czarna dziura w równie czarnych wizjach
ziemię. Tym razem na szczęście portfel nie ucierpiał, bo pierwotnie była to torebka mamy, która na
szczęście uznała że torebka jest „za duża” (co za telenowela!). Fakt torba ma solidne rozmiary –
jakby Pepa miała kiedyś aspiracje do bycia psem torebkowym, droga wolna ;) Jestem wielbicielką
tego typu toreb – nie cierpię sytuacji, gdy coś nie mieści mi się do torebki – przy takim gigancie na
szczęście mi to nie grozi.

2012/10/27

Ile człowiek się nachodzi i naszuka zanim znajdzie rzecz idealną ! W tym roku stanęłam przed wyborem butów na sezon jesienno-zimowy z naciskiem na ten drugi - po 3 latach moje poprzednie buty niestety nie wyglądają najlepiej. Plan był prosty - znaleźć najprostsze, skórzane oficerki. Jak się okazało wykonanie tego zadania wcale nie było takie łatwe - część butów nie była ocieplana, część wyglądała topornie, inne z kolei nie miały wszytego zamka, a wciąganie i ściąganie tego typu butów przyprawiło mnie o jasną cholerę już w sklepie. Już straciłam nadzieję, ale postanowiłam odwiedzić Aldo, które w sumie zawsze kojarzyło mi się z niebotycznymi obcasami i które było ostatnim miejscem jakie podejrzewałam o posiadanie oficerek idealnych. Mój błąd - to właśnie tam znalazłam pięknie wyprofilowane oficerki zrobione z rudej miękkiej skóry. Mam nadzieję, że będą towarzyszyć mi dzielnie przez najbliższe lata.


 

2012/10/24

Szczerze mówiąc to nie pamiętam, kiedy byłam na spokojnych i długich zakupach. Kończenie pracy po 18 niestety nie sprzyja niczemu, a już na pewno nie zakupom (portfel odetchnął z ulgą). Nie znaczy to, że nie śledzę na bieżąco kolekcji w siecówkach. Ba ! Mam nawet listę rzeczy, które przy odrobinie wolnego czasu pójdę "wymacać" do sklepu :)

2012/10/17

O Zuzannie Bijoch mówi się, że jest przyszłością polskiego modellingu. Według mnie nic bardziej mylnego - jest teraźniejszością ! Ta 18-latka osiągnęła już niebywały sukces, pojawia się w kampaniach największych domów mody i jest niezwykle charyzmatyczna. Aniu Rubik drżyj ! Nadchodzi Zuza ;) 

Z ciekawostek - w 2007 roku Zuzanna Bijoch wygrała konkurs organizowany przez Bravo Girl. Teraz pojawia się na szczęście na okładkach bardziej ambitnych magazynów ;)

2012/10/11

Wstyd się przyznać na kim zobaczyłam tą koszulkę i zapałałam miłością w stylu instant. Na Monice Jarosińskiej - tej co się biła z Dodzią o Radzia. Shit happens. Ale koszulka jest według mnie świetna - już dawno żaden t-shirt z napisem tak mnie nie urzekł jak ten od Lany Nguyen - młodej projektantki urodzonej w Wietnamie, ale od małego mieszkającej w Polsce.

Koszulka ma genialny, oryginalny krój i dobry materiał.

Tak wygląda na modelce:
Tee SDBWD white long

2012/10/03

Niedawno publikowałam posta o moich "masthewach" do pracy. Wśród nich była prosta, klasyczna marynarka. Jak pamiętacie narzekałam na ceny marynarek i na jakość tych tańszych. Szczęście się do mnie uśmiechnęło. Jedna z czytelniczek w komentarzach przesłała mi link do pewnej marynarki z H&M. Marynarka wyglądała świetnie, jednak wiadomo jak często bywa w rzeczywistości... Ostatnio przy okazji weszłam z mamą do "hama" i...kupiłam :) 

2012/09/17

Dziś prezentuję Wam strój, który miałam na sobie podczas zeszłotygodniowego spotkania blogerek. Zaraz po spotkaniu ruszaliśmy na kolejną uroczystość, a mianowicie na 25. lecie małżeństwa moich rodziców - musiało być więc elegancko i schludnie (wiadomo -babcie czuwają na takich imprezach ;)), a jednocześnie lekko bo ostatnia niedziela była na prawdę upalna ;)

Zielona spódnica, którą mam na sobie jest absolutnym hitem tegorocznych wyprzedaży - kupiona w Zarze za 39 zł (z 169) jesienią świetnie sprawdzi się do czarnych kryjących rajstop i botków :)

2012/08/23

Chyba ciężko będzie znaleźć bardziej charakterystyczną twarz modelingu niż Daphne Groeneveld. Ta 18-letnia Holenderka szturmem zdobyła świat mody stając się ulubienicą m.in. Donatelli Versace. Nic dziwnego jej ogromne, wydęte usta i melancholijne spojrzenie na długo pozostają w pamięci :)

lifeaficionada.tumblr.com

2012/08/18

Twarzą jesiennej (i podobno także zimowej) kolekcji sieciówki H&M została Lana del Rey (i jej usta). Zarówno piosenkarka jak i ciuchy najnowszej kolekcji prezentują się świetnie. Ciekawe czy jakościowo te drugie dorównają muzyce tej pierwszej :) ? Odpowiedź na to pytanie niestety chyba znam, jednakże trzeba przyznać że Lana i H&M tworzą całkiem zgraną parę również pod względem marketingowym...

Lana Del Rey dla H&M

2012/08/17

Już dawno nie pokazywałam na blogu outfitu - więc oto i on. Wymówka ta sama co zawsze - przez większość dni siedzę w dresie tudzież czmycham ukradkiem do mamy w jeansach i t-shircie. Do prawdy nic ciekawego. Takie ostatnie podrygi luzu zanim pójdę do pracy, a to chyba zbliża się nieubłaganie (choć jakaś ambitniejsza  część mnie nie może się tego doczekać ;)) 

2012/05/29

Jak pisałam jakiś czas temu na facebooku - założyłam fundusz torebkowy. Do torebek mam ogromną słabość, a taka porządna skórzana torba od lat jest w sferze mojej marzeń. Chcę zainwestować pieniądze w jakiś ponadczasowy model, który nie znudzi mi się po jednym sezonie, ale jak wiadomo często robimy zakupy pod wpływem impulsu toteż nie ograniczam się w żaden sposób w szukaniu. Jak zbieram pieniądze ? Pomyślałam, że dość trudno będzie mi odłożyć pieniądze z "normalnego" budżetu - niestety, ale nie potrafię sobie odmówić małych umilaczy nastroju czy wyjścia gdzieś z mężem. Toteż obmyśliłam sprytny plan, iż na fundusz będą spływać pieniądze zarobione na allegro - w ten sposób praktycznie nie odczuje oszczędzania, a i pozbędę się niechcianych rzeczy :) Póki co nie jestem nawet na półmetku zbierania - torebki nigdzie nie uciekną ;) Ale już dziś rozpoczynam marzyć, którą z poniższych torebek będę dzierżyć w swych łapkach :)

Alexander McQueen 
Alexander McQueen Da Manta; 960 euro

2012/05/28

Tak jak obiecałam - dziś pokazuję Wam mój ślubny strój na sobie :) Na weselu było lepiej niż się spodziewałam, więc dałam radę. Ba ! W domu byliśmy o 4 ;) Weselne jedzonko odczuwam w żołądku do teraz (ach te domowe ciasta ;)), a alkohol zdaje się nie robić na moim organizmie wrażenia (ach ta młodość ;)). Wracając do mojego wyglądu - w końcu zdecydowałam się na koczek. Nie będę owijać w bawełnę i powiem, że nie przepadam za sobą w związanych włosach, ale przy takiej parności powietrza i temperaturze było to jedyne rozsądne wyjście ;) Sukienka sprawdziła się świetnie - pięknie wirowała w tańcu (damn! wydało się, że tańczyłam do disco polo ;)).

2012/05/24

Oj już dawno nie dodawałam żadnego ałtfitu ! Chyba nie od dziś wiadomo, że najlepszym strojem do pisania magisterki jest dresik :D Ale tego widoku Wam oszczędzę (swoją drogą chyba często wymyślam sobie usprawiedliwienia za ubieranie dresu - tu pies, tu praca mag. - Karolina czas się przyznać, jesteś anonimową dresiarą). Pogoda rozpieszcza, więc od razu nabrałam ochoty na żywe kolory - przewiewne półprzezroczyste bluzki to wspaniałe rozwiązanie na upały - ochraniają nas przed totalnym negliżem, który w niektórych miejscach nie jest mile widziany, a są leciutkie jak mgiełka ;) UWIELBIAM :) 

Powiem Wam, że rozpoczynam kilka dni lenistwa - praca gotowa praktycznie do oddania, a obrona dopiero na początku lipca ;) Także kilka dni wytchnienia mi się należy ;) 

A co do outfitu - wszystkie rzeczy są z wyprzedaży (za wyjątkiem torebki) i ich łączna cena nie przekracza 130 zł ;) Jak tu nie kochać promocji i wielkich wyprz ! Wiem, że czarna torebka nie do końca pasuje do granatu, ale jej pojemność i praktyczność jest nie do zastąpienia.




100 % zadowolenia z siebie ;p 



Co mam na sobie ?

buty - ASOS
spodnie - Zara
koszula - Kapphal
torebka - Mango

2012/03/29




To nie pierwszy raz kiedy moda brata się ze sportem. Wystarczy wspomnieć o trampkach na koturnach, koszulkach z numerkami czy totalnie przywłaszczonych przez przemysł modowy koszulkach polo. W tym  sezonie do zaszczytnego grona high fashion dołącza kurtka bejsbolówka. Na pierwszy rzut oka część ubioru zupełnie niekobieca, choć najmodniej będzie jeśli połączymy ją z czymś bardzo kobiecym np. sukienką. Zestawienie i sam pomysł wprowadzenia kurtki z boiska na ulice jest bardzo fajny, choć zupełnie nie dla mnie. I choć ja w tym sezonie w baseball nie pogram, z chęcią pooglądam stylizacje innych z tym trendem.

The Verdict Is In — The Baseball Jacket Renewed
http://www.vogue.com

2012/03/13




Przyznam szczerze, że nie wiem ile w ascetycznym i mrocznym stylu Ronney Mary jest jej samej, a ile zasługi znakomitego stylisty Ryana Hastingsa. Jedno jest pewne - jej styl przyciąga i hipnotyzuje. Zadziwiające, że do tego wszystkiego przyczyniła się metamorfoza na którą większość z nas, by się nie zdecydowała - ze słodkiej dziewczyny z dołeczkami w policzkach Ronney zmieniła się w pewną siebie i bijącą chłodem kruczowłosą piękność.

Przyjrzyjmy się jej stylowi.

beautyisdiverse.com